Kontakt

Besöksadress
Strömvägen 23
938 32 Arjeplog

Postadress
Hornavanskolan
Tingsbacka
938 81 Arjeplog

Facebook: www.facebook.com/Hornavanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Hemsida: www.hornavanskolan.se/länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Om du har en fråga, maila hornavanskolan@edu.arjeplog.se.

 

Rektor och skolchef

Fredrik Westerlund
Kultur- och utbildningschef
Telefon: 0961-143 52
Mobil: 070-118 71 42
fredrik.westerlund@arjeplog.se

Nina Lango
Rektor
Telefon: 0961-141 58
Mobil: 070-283 49 30
nina.lango@arjeplog.se

 

SYV

Linda Lundström
SYV
Telefon: 0961-142 13
linda.lundstrom@arjeplog.se

 

Administration och stöd

Inger Holgersen
Administration
Telefon: 0961-142 04
hornavanskolan@edu.arjeplog.se

Sonja Lundquist
Praktiksamordning
Telefon: 070-214 58 13
sonja.lundquist@arjeplog.se

Marlies Vikberg
Kurator
Telefon: 0961-142 68
marlies.vikberg@arjeplog.se

Kajsa Markström
Specialpedagog
Telefon: 0961-142 87
kajsa.markstrom@edu.arjeplog.se

Inga-Lena Mattsson
Skolsköterska
Telefon: 0961-141 64
Inga-Lena.Mattsson@arjeplog.se

Mauricio Puga
IT-tekniker
Telefon: 0961-141 23
mauricio.puga@edu.arjeplog.se

Publicerad av: Martin Stråmo
Senast ändrad: 17 juli 2019

Information

Rektor
Nina Lango
Telefon: 070-283 49 30

Skolchef
Fredrik Westerlund
Telefon: 0961-143 52

SYV
Linda Lundström
Telefon: 0961-142 13

Administration
Hornavanskolan
Telefon: 0961 - 142 04/141 84

Användbara länkar:
Blanketter

Försäkringsavtal 2017PDF

Kontakt

Öppettider
Växel: 0961 - 140 00
Mån-Fre: 8.00-17.00

Dag före röd dag:
09.00-13.00

Medborgarservice
0961-144 44
Mån-Fre: 09.00-16.00

Socialtjänsten
ifo@arjeplog.se
Mån-Fre: 09.00-16.00

Lunchstängt: 12.00-13.00
kommun@arjeplog.se

Dexter

Skolexpedition för:
-Grundskola och gymnasiumlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Evenemang
Juli
ti on to fr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31